درباره اختاپوس

سلام، به سایت اختاپوس خوش آمدید.

موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.“آنتونی رابینز”

درباره شرکت

شرکت ایده مجری دفترچه های رفاهی، سازمانی در ایران می باشد که به عنوان مرکز قانونی تهیه و توزیع دفترچه های رفاهی، از سال۱۳۸۴ فعالیت خود را در تهران و در سال های بعد در استان های البرز، اصفهان، شیراز، مازندران و جزیره زیبای کیش و از سال ۱۳۸۹ در مشهد مقدس آغاز نمود و با بررسی مراکز تجاری و خدماتی معتبر و انتخاب بهترین ها در امر مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع با تعدادی از فعالین اقتصادی معتبر و خوشنام در بخش های مختلف تولیدی، خدماتی، فروشگاهی، ورزشی، آموزشی، تفریحی و رفاهی و… در شهر های مختلف ایران، قرارداد همکاری منعقد نمود و پل ارتباطی آنها با بیش از صد سازمان و ادارات مختلف در شهر مقدس مشهد می باشد.
لذا استقبال مراکز تجاری از ایده های نوین شرکت ایده در زمینه بازاریابی و فروش و از سوی دیگر استقبال هموطنان از نوع خدمت رسانی ویژه رفاهی شرکت، ما را بر آن داشت تا در دو فاز مجزا جهت ارائه ایده های نوین تجاری برای کسب و کارهای مختلف و خدمت رسانی ایده آل رفاهی برای هموطنان عزیز، پایگاه اینترنتی با عنوان اختاپوس با ظاهری کاربر پسند و امکانات متنوع و پیشرفته ایجاد نماییم.

خط مشی

* با ایمان به خالق هستی به ارائه خدمات به مشتریان مپردازیم و جلب رضایت آنان را سرلوحه امور خود می دانیم.
* با رعایت نظم، آراستگی، وقت شناسی و مسئولیت پذیری آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز هستیم.
* مصمم هستیم خدمات خود را با کیفیت مطلوب و به شیوه ای مناسب و نوین در اختیار هموطنان گرامی قرار دهیم.
* وظیفه خود می دانیم تا در حوزه کاریمان هرگونه نیاز هموطنان را به سرعت و با توجه به قوانین و مقررات برای آنان فراهم آوریم.
* دریافت هرگونه انتقاد، نظر یا پیشنهاد از سوی هموطنان عزیزمان را ارج نهاده و از آنان به عنوان زمینه ساز رشد و ارتقاء سطح کیفی شرکت استقبال می کنیم زیرا بر این باوریم که مبنای ارزیابی فعالیت های ما، نظرات و میزان رضایتمندی آن عزیزان است.

ارزشهای شرکت

* خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی
* تلاش و پویایی تیمی و مشارکتی
* قانونمندی و رعایت اصل احترام متقابل
* صداقت، درستکاری، اعتماد و پایبندی به تعهدات
* دیدگاه مشتری مداری و فرآیندگرایی به عنوان نقطه تمرکز ارزش‌ها

اهداف کلان ما

* ایجاد و گسترش یک شبکه سالم از مشتریان و فروشندگان تا افراد بتوانند با کمترین هزینه از بالاترین کیفیت زندگی برخوردار شوند.
* کاهش اثرات نامطلوب ناشی از ترافیک و حمل نقل شهری بر محیط زیست
* بهینه سازی و صرفه جویی در زمان بابت تهیه مایحتاج زندگی
* افزایش رضایتمندی و ارزش برای مشتریان
* بالابردن توان خرید اقشار مختلف جامعه و گسترش بازارهای داخلی
* گسترش خدمات ارزشمند با هزینه کم
* افزایش بهره وری سازمانی و کاهش زمان ارائه خدمات
* کمک به تعدیل قیمت های بازار خصوصا کالاهای مصرفی
* داشتن سازمانی متعالی برای ارائه با ارزش ترین خدمات به مشتریان

پیام مدیریت

موجب کمال، خرسندی و افتخار است که امکان ارتباط با شما مخاطبان ارجمندی که ما را شایسته خدمت به خود دانسته اید فراهم شده است.
ما سعی داشته تا با پشتوانه بررسی آگاهانه و درک صحیح از نیاز های به حق شما شهروندان محترم، طرح های جدید و به روز رفاهی مناسب و در خور شما را به اجرا درآوریم.
موفقیت های پیش رو همواره مرهون اعتماد و حسن تعامل شما به عنوان سرمایه های اصلی شرکت خواهد بود.

ABOUT US

Our Core Pillars are at the heart of everything we do services

تیم اختاپوس چه ویژگی هایی دارد؟

موفقیت خود را با موفقیت دیگران پیوند دهید تا آنان شما را به جلو برانند و موجب حداکثر پیشرفت شما شوند.“جوزف مک کلندون”

روحیه کار گروهی

تشکیل یک تیم، صرفا به معنی دور هم جمع شدن چند نفر نیست.جمع شدن چند نفر زمانی یک تیم قدرتمند را تشکیل می دهد که فرهنگ حمایت و پشتیبانی در اعضای تیم حاکم باشد و کلیه اعضای تیم باید از توانایی های یکدیگر آگاه باشند و به هم اعتماد داشته باشند و در موفقیت یکدیگر تاثیر گذار باشند، اعضای تیم اختاپوس این موضوع را کاملا درک کرده و در کنار هم با قدرت و سرعت به سمت اهداف از پیش تعیین شده حرکت می کنند و می دانند که هیچ چیز جایگزین یک گروه یا تیم کاری منسجم و همراه نخواهد بود.

سخت کوشی

سخت کوشی یعنی تلاش و پشتکار در جهت پیشرفت و رسیدن به موفقیت، در اصل سخت کوشی در کار از عواملی است که باعث موفقیت تیم کاری می شود. اعضای تیم اختاپوس به کارشان علاقه دارند، آنها روحیه خوش بینی و مثبت اندیشی دارند، آنها به افکار منفی توجهی نمی کنند و چشم انداز کاری آنان واضح و مشخص است و آن را کاملا درک کرده اند پس بخاطر همین برای رسیدن به اهداف مشترک کاری، سخت تلاش میکنند و بخوبی می دانند که داشتن روحیه سخت کوشی از آنها یک فرد و در نهایت یک تیم موفق می سازد.

قابلیت اتکا و اعتماد

قابلیت اتکا به این معنی است که آیا سایر اعضای تیم می‌توانند به فرد اتکا کنند؟ آیا کارهایی که به او می‌سپارند، در زمان مناسب و با کیفیت خوب انجام می‌گیرد؟ در تیم اختاپوس می توان به تمامی اعضاء در خصوص انجام امور محوله به آنها اطمینان داشته و روی به انجام رساندن تعهداتشان حساب کرد و همواره انتظار عملکردی خوب و بی عیب و نقص را از آنها داشت، زیرا افراد تیم اختاپوس از ثبات لازم در انجام وظایف خود برخوردارند و نکته‌ی مهم این است که افراد تیم بخوبی می دانند که اعتماد خودش به وجود نمی‌آید و باید آن را ساخت.

تنوع بین افراد تیم

اگر همه مثل هم فکر کنند پس ایده های گوناگون چگونه رد و بدل می شود؟ کارمندانی با قابلیت ها، تجارب و پیشینه های مشابه هم، یک محیط کاری همگن، خشک و بی روح را بوجود می آورند.ما در اختاپوس پیش نیاز ها و قوانین سفت و سخت برای استخدام را کنار گذاشته و کارکنانی با دانش و تجربه های کاری گوناگون و متفاوت استخدام کرده ایم و به آنها اجازه دادیم خودشان با هم در پروژه ها و رویداد های شرکت جفت شوند تا بتوانند دیدگاه هایشان را با هم به اشتراک بگذارند و تبادل نظر کنند.

متعهد و مسئولیت پذیر

یک تیم کاری موفق باید متعهد و از مسئولیت پذیری بالایی برخوردار باشد. قطعا در هر کسب و کاری یکسری از وظایف و مسئولیت هایی وجود دارد که اعضای باید با پذیرفتن آن وظایف در جهت پیشبرد کار و رسیدن به موفقیت تلاش کنند، بنابراین انجام صحیح مسئولیت ها باعث موفقیت یک تیم کاری میشود. در تیم اختاپوس اعضاء، نه تنها خود را مسئول وظایف مربوط به خودشان می‌دانند بلکه نسبت به نتایج کلی تیم نیز متعهد هستند و به عبارتی از این تفکر که بخش من خوب کار می‌کند و کار دیگران به من ربطی ندارد، خبری نیست.

عالی و با کیفیت

افراد تیم اختاپوس بهترین ها را از خود و هم تیمشان انتظار دارند و به عالی بودن اهمیت می دهند، آنها رسیدن به نتایج ضعیف را نمی پذیرند، آنها روی راه حل ها تمرکز دارد نه روی مشکلات زیرا می دانند که برای بهتر بودن نباید صورت مسئله را پاک کنند بلکه باید راه حل مناسبی را برای آن بیابند. ما در اختاپوس اعضای تیم را به استفاده ی سازنده از زمان، مهارت و دانش تشویق می کنیم، در نهایت اعضای تیم می دانند که کیفیت بالای انجام کارشان، ارزش کارشان را بالا میبرد نه صرفا انجام آن چون انسانها برای کیفیت ارزش قائل میشوند.

خلاقیت و نو آوری

خلاقیت یک فرآیند خودبخودی است، ایده ها از یک نبوغ آنی پدید می آیند. خیال بافی و رویا پردازی ذهـن را به نظریه پردازی عادت می دهد و آن را از قلمرو سادگی بیرون می آورد. ما در اختاپوس به این نظریه پردازی ها احترام می گذاریم و آنها را ثبت و از فرصت های بوجود آمده نظریه هایشان را به واقعیت تبدیل می کنیم و با ایجاد محیط کاری مناسب در جهت پروش سیستماتیک ترویج خلاقیت و نوآوری، برای پرواز کردن به ذهن ها فضا میدهیم و مطمئن هستیم که نتایج شگفت انگیزی را رقم خواهند زد.

صداقت و هوشمندی

همه‌ی تیم ‌ها با چالش ‌های مختلفی در پروژه‌ های خود مواجه می‌شوند که برای پیدا کردن راه‌ حل‌ها باید از قوه‌ی خلاقیت و هوش خود بهره بگیرند و افراد تیم در فضایی بدون احساس ممانعت، نظرات خود را بیان ‌کنند. ما در اختاپوس این فضا را ایجاد کرده ایم و مرتبا اعضای تیم با صداقت و شفافیت در مورد چالش ها و مشکلات ایجاد شده در پروژه ها و همچنین در مورد پیشرفت آنها با یکدیگر مشورت کرده و به بحث و گفتگو می پردازند و همگی آنها بر این باورند که هیچ ‌کدام از ما هوشمند تر از همه‌ی ما نیست.

احترام متقابل

اعضای یک تیم کاری موفق به خوبی می دانند که باید به عقاید و احساسات یکدیگر احترام بگذارند. اگر فرهنگ احترام گذاشتن بین اعضای یک تیم کاری وجود نداشته باشد، این مسئله به روابط بین کارمندان و مشتری نیز سرایت خواهد کرد، یکی از مهمترین ویژگی اعضای تیم اختاپوس حاکم بودن این فرهنگ در آنها و گذاشتن احترام به یکدیگر است و هیچوقت خود را برتر از دیگری نمی دانند که همین امر زمینه ‌ساز نشاط و امید در آنها و بزرگترین انگیزه برای انجام دادن کارها و رسیدن به اهداف مشترک است.

سازمان هایی که با ما همکاری داشته اند.

باعث افتخارمان است که مشتریان از ما راضی هستند.